Czy ta nowość w rynku księgarskim jak E-book, wyprze tradycyjnie wydaną powieść?

przez | 10 lipca 2021
E-book czyli elektroniczna książka jest współcześnie najlepiej sprzedającym się artykułem na zachodzie. Pomału wypiera on klasyczne, papierowe książki bo niektóre tytuły wydawane są tylko w postaci e-booków zwłaszcza w takich dziedzinach jak informatyka. E-booki pojawiły się wiele lat temu w postaci manuali dodanych do różnorakich programów komputerowych.

Wraz z rozpowszechnieniem internetu, powstaniem DotComów czyli firm prowadzących swą działalność gospodarczą tylko w internecie i zapotrzebowaniu na informację, ebooki stały się niezwykle popularne. Przyczyniło się do tego dużo zalet takiej formy książki do których główną jest mały koszt produkcji. Dzisiejsze e booki zapisane są najczęściej w formacie pdf gwarantującym bezpieczeństwo danych w nich zawartych, gdyż takich plików nie da się redagować bez specyficznego programu.

regały z książkami w księgarni

Autor: brewbooks
Źródło: http://www.flickr.com
Do odczytu tego formatu potrzebny jest program Acrobat Reader firmy Adobe (program rozpowszechniany nieodpłatnie). Po jego ściągnięciu i zainstalowaniu trzeba tylko ściągnąć parę książek. Czytanie pozycji książkowych zostało wyparte przez telewizję i Internet. Co za tym idzie księgarnia jest rzadziej odwiedzana.

Podobał Ci się ten tekst? Więc gorąco zapraszamy (https://www.effectafter.com/) do kolejnych naszych wątków, które będą o zbliżonej tematyce.

czytnik ebook kindle

Autor: bfishadow
Źródło: http://www.flickr.com

Entuzjaści powieści biją na alarm widząc, że sprzedaż publikacji drastycznie spada, a dzieci i młodzież spędzają wiele godzin przed ekranem komputera lub telewizora. Tymczasem darmowe ebooki to szansa na powrót wielu do czytelnictwa (przykłady: ). Jest to przede wszystkim podyktowane tym, że ebooki są tańsze, a technologia elektronicznego papieru jest już tak dopracowana, że stać na nią już wielu czytelników, Czytanie na e-booku to prawdziwa przyjemność. Nie męczy wzroku tak jak pospolity ekran laptopa, tabletu czy smartfonu. Do czytania książek na ekranie czytników elektronicznych potrzebne jest zewnętrzne źródło światła. Nie trzeba odbierać tego jako minus, a wręcz przeciwnie. Przecież tradycyjne książki papierowe także czytamy tylko przy świetle. Dodatkową korzyścią czytników ebooków jest mnóstwo innych funkcji. Możemy oglądać na nich zdjęcia, słuchać muzykę, bądź przeglądać internet. Ebooki są dużo tańsze od papierowych wersji.

Czy podoba Ci się kompleksowa informacja (klubtanca.pl/rock-and-roll-taniec/) w powyższym tekście? Czujesz chęć na więcej? Zatem zachęcamy Cię do odwiedzenia naszej nowej strony.

Niestety w Polsce wydający nie są przeświadczeni jeszcze do wydawania jednocześnie książek w wersji elektronicznej i papierowej. Ich obiekcje związane są z piractwem. Wydawcy zachodni nie mają z tym dużego problemu i nabywcy mają zawsze do wyboru dwie wersje książek, również premierowych bestsellerów. Przyszłość jest coraz lepsza dla ebooków (takich jak: podręczniki szkolne w formie e-book na ponieważ już w pierwszej połowie roku 2012 dostrzeżono duży wzrost sprzedaży ebooków, a sami wydawcy również zaczynają patrzeć na wydania elektroniczne bardziej przyjaźniej i wydanie papierowej i elektronicznej wersji książki bywa już normą. Plany na kolejne lata zakładają znaczny wzrost o kilkaset procent rocznie rynku ebooków.

Dostępne w internecie darmowe ebooki to książki zapisane w wersji elektronicznej. Możemy je czytać na ekranie komputera, tabletów, przy użyciu smartfonów ze specjalnym oprogramowaniem oraz na czytnikach. Czytnik mieści się w dłoni, jest lekki, można schować go do torebki czy kieszeni, a jednocześnie możemy do niego wgrać kilkaset publikacji.