Internet – korzyści, lecz i zagrożenie. Co powinniśmy pochwalić, a przed czym należy przestrzec?

przez | 3 grudnia 2022
O internecie, rozwoju nowych technologii czy nowych mediach zazwyczaj mawia się w sposób dwuznaczny. Są osoby, które nie mogą funkcjonować bez takich mediów, przeważnie to osobą młodsze, lecz nie tylko, po drugiej natomiast stronie są ludzie, dla jakich ta forma spędzania czasu jest obca. Jak nietrudno odgadnąć pośród tych osób są osoby bardziej wiekowe. Nie mieli oni nigdy kontaktu z internetem i komputerami, więc będą krytykować to zjawisko maksymalnie. Wiadomo, że to niedobre podejście, tak samo jak bez sensu jest uzależniać się od neta, co robią młode osoby. Czy istnieje więc zloty środek?

Najłatwiej poradzić to, aby zachować umiar i to w rzeczy samej jest rada bardzo zasadna. Co z tego, jak różnorodnie pojmowany jest umiar. Każdy przecież może sobie określić własny pułap i nie będzie słuchać innych, że jednakże za bardzo oddala się w jedną czy w drugą stronę. Umiar więc to kwestia smaku i raczej naszego subiektywnego pojmowania rzeczywistości.

Budowa naszej strony bardzo Ci się podoba? Raduje nas to. Więc pewnie zechcesz przejść do nowej strony? Prosimy, dowiedz się również (https://it-solve.pl/uslugi-programistyczne/tworzenie-aplikacji-mobilnych/tworzenie-aplikacji-na-androida/) jak to uczynić.

Strona internetowa

Autor: Chris Dlugosz
Źródło: http://www.flickr.com

Być może ci, co posiadają dobry wzór, powiedzmy z domu rodzinnego i wiedzą, jak jest w stanie wyglądać umiar, działają normalniej w tej kwestii, potrafią oddzielić świat rzeczywisty od fantazji, jednocześnie umieją patrzeć na tą nową realność z pełnym spokojem. No bo jak tak zdefiniować niebezpieczeństwa i szanse nowych mediów, to wiadomo, że odnajdziemy wiele po jednej, jak i po drugiej stronie. Zagrożenia są poznane i dość często powtarzane w tradycyjnych mediach. Do nich zaliczyć możemy alienowanie się człowieka, uzależnienie od wirtualnej rzeczywistości, przedkładanie wirtualnej rzeczywistości na rzeczywiste życie, przemoc i pornografia dostępne w sieci nawet dla małych dzieci. Być może i wiele tych zjawisk to prawda, są one niebezpieczne, należy więc uważać, na przykład jak nasze dziecko korzysta z sieci.

My jako rodzice musimy podszkolić się w tej kwestii, aby w razie czego reagować. Ale internet to także szanse. Zostając w temacie dziecięcym należy dodać, że istnieją świetne portale dla dzieci, na gdzie jesteśmy w stanie odnaleźć na przykład konkursy dla dzieci, ciekawą wiedzę, ciekawostki, gry, jakie rozwijają kreatywność (zobacz). To ogromna zaleta internetu.