Najważniejszeinformacje o grach

przez | 9 lipca 2021
Ludzie grywali w gry od zarania dziejów. Jest to metoda na relaks, a także często współzawodnictwo. Jedną z najstarszych gier znanych człowiekowi jest gra królewska. Pierwsze zapisy o tej rozrywce datowane są na czwarty wiek z terenu dzisiejszego Iranu, dokąd to szachy przybyły z Indii. Ludzie grają także w innego rodzaju gry, przykładowo wspomnę tylko domino, gry w karty, albo piłkę nożną.

gra

Autor: ビッグアップジャパン
Źródło: http://www.flickr.com
Gry zmieniły się wraz z wynalezieniem komputera PC. Ogólnie o konsolach można mówić właściwie, że są takimi komputerami przeznaczonymi do grania w różne gry, dla uciechy. Pierwsze konsole wynaleziono w 1972 roku. Gra w nich zainstalowana, opierała się na przemieszczaniu kropeczki na ekranie telewizora za pomocą dwu kreseczek. Minęło 42 lata, zarówno komputery jak i konsole bardzo się zmieniły.

Ogólnie o współczesnych konsolach mówi się, że są ośrodkami zabawy – jaką konsolę wybrać. Gry, które są w nich zainstalowane, oferują rozrywkę wszystkim, począwszy od wielbicieli sportu, po fanów książek Fantazy.

Jeśli przedstawiany wątek niezwykle Ci pasuje, to aby zyskać dodatkowe dane na prezentowane zagadnienie, pójdź do oferty i kliknij tu.

Zatem, możemy prowadzić drużyny piłkarskie i to najlepsze na ziemi, można też potańczyć czy powalczyć jako komandos. Unowocześnił się także sposób sterowania grą. Dawne joysticki zastąpiono

konsola

Źródło: http://www.morguefile.com/

kontrolerem ruchu. Oczywiste jest, że produkuje się wiele rodzajów tychże urządzeń. Prawie wszystkich tych maszyn nie da się uaktualnić, tak więc każda nowa wersja oprogramowania to nowe urządzenie. Na kontynencie europejskim wartość rynku gier na konsole oblicza się na czterdziestu miliardów Euro w bieżącym roku, co daje 170,4 mld złotych.

Segment ten ekspresowo wzrasta. Przewiduje się, iż w roku 2015 wzrośnie o ok. 40 procent, czyli przekroczy 60 mld Euro. Poszerzył się także krąg użytkowników. Co zaskakujące, duża część z nich to dorośli, kobiety ok 35 roku życia i panowie w wieku ok. 40 lat. W Rzeczypospolitej rynek ten ma wartość ok. 320 mln. Euro. Aktualnie w modzie są konsole firmy Microsoft, które reagują na ruch. Podczas gry konsola robi nam zdjęcia z których można później się uśmiać, może uczyć nas tańca, pomaga ćwiczyć. Jest opcja by grać z towarzyszem.