Nowy gracz wśród lustrzanek – Sony i jego aparaty

przez | 8 października 2021
Koncern Sony wypuścił w ostatnim czasie na rynek kilka zaawansowanych kompaktów. Wśród reklamowanych artykułów znaleźliśmy 4 ciekawe modele: DSC-HX300 z 50-krotnym zoomem optycznym, DSC-WX300 wyposażonego w matrycę 18,2 megapikseli, wodoszczelny DSC-TX30 oraz DSC-HX50 – najmniejszy aparat kompaktowy z tak dużym zoomem.

logo sony

Zacznijmy ocenę od najnowszego – aparatu Sony DSC-HX300 – poprawionej wersji HX200V, który prezentuje się jak typowa lustrzanka i ma analogiczny panel obsługi. Zaawansowany megazoom został wyposażony w matrycę 20, 4 MP oraz wzmocnione podzespoły. Poza tym DSC-HX300 jest bardziej masywny od poprzednika i może pochwalić się nowoczesnym stabilizatorem obrazów. Dużym atutem modelu są także jego hybrydowe kształty, co przyczynia się do tego, że aparat Sony wygodnie leży w rękach i ułatwia pracę fotografującemu.

Pretendentem do drugiego miejsca jest DSC-TX30, czyli bardzo odporny, choć z pozoru zwyczajny kompakt. Wodoszczelny aparat daje możliwość fotografowania do 5 metrów pod wodą, a dzięki twardej obudowie zniesie upadek z wysokości półtora metra i zda test nawet przy skrajnej temperaturze. Najnowszy Cyber-shot został wyposażony w dotykowy ekran, przetwornik obrazu CMOS Exmor R o rozdzielczości 18,2 megapikseli oraz system stabilizacji obrazów – Super SteadyShot. Ponadto Sony DSC-TX30 daje możliwość nagrywania filmów w jakości Full HD i tworzenie trójwymiarowych zdjęć.

Następny jest DSC-HX50, czyli lekki i niewielki aparat kompaktowy, zaopatrzony w aż 30-krotny zoom optyczny i matrycę CMOS Exmor R, o wartości 20, 4 megapiksele. To obecnie chyba najmniejsza cyfrówka z megazoomem, która pozwala na fotografowanie obiektów z zawrotną prędkością 10 klatek w ciągu sekundy.

Odwiedź autorskie www! Tam oczekuje na Ciebie nowa rewelacyjna dawka informacji na frapujący Cię wątek. Po więcej szczegółów wejdź w ten link.

Aparat Sony DSC-HX50 posiada 3 calowy wyświetlacz oraz przydatną funkcję Wi-Fi. Sprzęt kierowany jest do fanów modeli kieszonkowych , łaknących połączenia zaawansowanych funkcji kompaktu ze stylowym wyglądem.

aparat

Ostatni z testowanych produktów to DSC-WX300, rekomendowany przez producenta. Kompakt z serii WX jest zaawansowanym aparatem, sprzedawanym w kilku kolorach. W porównaniu z innymi produktami tej kategorii przedstawia się nadzwyczaj dobrze i zachwyca swoim designem. Oprócz matrycy o rozdzielczości 18, 2 MP czy 20-krotnego zoomu, Sony DSC-WX300 został zaopatrzony w efektywny wyświetlacz LCD i Wi-Fi. Z aparatu bez wątpienia będą zadowoleni amatorzy rozwiązania “point and shoot”, ponieważ tym razemproducent zapewnia im aż kilkanaście wbudowanych programów.

Najnowsze aparaty Sony to pełne wdzięku i praktyczne urządzenia o wysokich parametrach użytkowych. Spodobają się amatorom fotografii, którzy aktywnie wykorzystują wolny czas i mają ochotę dokumentować chwile spędzone z przyjaciółmi bądź w trakcie podróży. Którykolwiek z opisywanych modeli spełni swoją rolę i umożliwi na zawsze cieszyć się oczekiwaną jakością obrazów.