Najnowsza elektronika dookoła nas, czyli jakie elektroniczne urządzenia są dziś używane.

przez | 30 września 2022
Obecnie mało kto wyobraża sobie codzienny dzień bez jakiejś elektroniki. Praktycznie każdy nosi ze sobą komórkę, czy jest to starsza konstrukcja z klawiszami, czy też najnowszy model smartfona. Poza tym u wielu osób znajdują się tablety, laptopy czy też komputery osobiste, a także inny sprzęt, taki jak telewizory czy konsole do gry. Jednak w dzisiejszych czasach przeciętna żywotność tego typu urządzeń to maksymalnie kilka lat.

sony xperia

Autor: John Karakatsanis
Źródło: http://www.flickr.com

Dzieje się tak z dwóch powodów, po pierwsze są one tak bardzo skomplikowane, że po prostu się po tym okresie psują, a próby napraw z reguły nie będą się opłacać. Druga rzecz, to szybko stają się przestarzałe i przestają sobie radzić z aktualnym oprogramowaniem, przez co wielu ludzi zwyczajnie je wymienia na kolejne modele. W szczególności będzie to widoczne przy tabletach i smartfonach, gdzie kilka lat to tak naprawdę przeskok o całą generację urządzeń.

Powiększa się ilość pamięci, liczba procesorów, pojawiają się kolejne wersje systemów operacyjnych, a poza tym gry (cymbergaj wynajem) i programy, jakie na starszych urządzeniach mogą nawet nie działać. Producenci smartfonów i tabletów prześcigają się w coraz nowocześniejszych urządzeniach, dodając wiele przydatnych na co dzień funkcjonalności. Na przykład najnowszy smarfton sony xperia e to typowy sprzęt z 4G pamięci i 3,5 calowym ekranem dotykowym. Posiada on jednak niezwykle interesującą, wbudowaną fabrycznie aplikację Walkmen, dzięki której można bardzo przyjemnie słuchać muzyki i zarządzać piosenkami.

sony xperia

Autor: John Karakatsanis
Źródło: http://www.flickr.com

Z kolei nexus 7 (ciekawy wpis), topowy model z rodziny 7-calowych tabletów, to obecnie jeden z najbardziej popularnych sprzętów na rynku w takim segmencie. Posiada cztero rdzeniowy procesor i aż trzydzieści dwa G wbudowanej pamięci, przez co nawet największe aplikacje zadziałają na nim bez żadnego problemu, bez zwisów i opóźnień.

Czy pragniesz, poznać następne informacje? Jeśli tak, to wejdź na ten odsyłacz oraz zobacz w artykule więcej danych. One niewątpliwie też Cię zainteresują.

Doskonałej jakości ekran wyświetli wszystkie detale i doskonale odwzorowuje kolory, a praktyczna, funkcjonalna obudowa zapewni doskonałą ergonomię przy użytkowaniu.