Jakie rozliczne zalety mają audiobooki i dlaczego są obecnie tak popularne?

przez | 11 listopada 2022
Z pewnością nierzadko stykasz się z takim pojęciem jak audiobooki. Współcześnie chyba każdy z nas wie czym są audiobooki, albowiem ich popularność jest coraz większa, na domiar tego audiobooki są obecne na rynku już wiele lat. Audiobook to inaczej książka do słuchania, tak więc czytelnik nie czyta jej sam na kartkach lub w Sieci, lecz słucha książki czytanej poprzez lektora. Pomimo tego, iż w dalszym ciągu zwykłe papierowe książki cieszą się dużą renomą, to niemniej coraz więcej osób entuzjastycznie sięga właśnie po audiobooki. Z jakiego powodu są one dziś tak niezwykle popularne?

dobry audiobook

Autor: Denise Krebs
Źródło: http://www.flickr.com
Powodów niewątpliwie jest niesłychanie dużo. Po pierwsze nie każdy lubi czytać książki. Dla poniektórych osób zdołałoby się to wydawać zadziwiające, niemniej każdy z nas jest inny oraz w naszym społeczeństwie możemy wyróżnić osoby, które nie przepadają za czytaniem książek. Często mają na przykład kłopoty w skupieniu się na czytaniu, jeszcze inni rzadko czytają ze względu na słabszy wzrok, który również może być utrudnieniem. Takie audiobooki są więc dla takich osób wspaniałym rozwiązaniem – przykładowo – .

audiobook na iphone

Autor: SITS Girls
Źródło: http://www.flickr.com

Ich sporą zaletą jest również wygoda, gdyż audiobooki możemy ściągnąć przykładowo na telefon. Nie zawsze jesteśmy w stanie mieć przy sobie opasłą książkę oraz czytać ją przykładowo podczas podróży przepełnionym tramwajem, w którym ledwie znajdujemy miejsce aby postawić jedną nogę. Wtenczas idealnym rozwiązaniem jest właśnie audiobook – wystarczy bowiem włożyć słuchawki na uszy i już możesz rozkoszować się książką.

Ponadto teraz audiobooki są niesłychanie łatwo dostępne. W Necie odnajdziesz multum modnych książek znanych autorów dostępnych w formie audiobooków. Ich ściągnięcie czasem jest płatne (tak jak nabycie zwykłych książek do czytania) jednakże nadzwyczaj często możesz natknąć się również na darmowe audiobooki, które możesz pobrać na swój komputer albo telefon całkowicie bezpłatnie. Mało tego większość takich aduiobooków charakteryzuje się bardzo przystępnymi cenami, nierzadko są one o wiele tańsze od zwyczajnych książek.