Elektroniczny papieros – czyli jak skutecznie pozbyć się nałogu

przez | 10 lipca 2021
Pełno osób na całym globie zmaga się z tytoniowym nałogiem. Co gorsze problem ten zaczyna dotykać coraz młodszych osób. Gromadzone dane pokazują, iż spora liczba nałogowych palaczy rośnie w szybkim tempie wśród osób, które jeszcze nawet nie skończyły 18 lat.

Banalnie jest rozpocząć, trudniej jednak rzucić.

Przydatny wpis? Jeśli tak uważasz, sprawdź towarzyszące porady na rozważany temat – bez marudzenia kliknij tu, więcej zobaczysz w linku (www.polmedico.pl/oferta/implantologia/).

Jest coś, co może nam w tym pomóc? Elektroniczny papieros w swych założeniach ma być antidotum pozwalającym na ucieczkę od nałogu tytoniowego. Jego konstrukcja daje możliwość nikotynowych inhalacji. Nikotyna to substancja psychoaktywna, którą zawiera dym tytoniowy i która wpływa na dobre samopoczucie palących. To ona odpowiedzialna jest za uzależnienie od tytoniu i to o nią nasz organizm ubiega się najbardziej, gdy próbujemy porzucić palenie.

casablancacig

Autor: Lindsay Fox
Źródło: http://www.flickr.com

E-papierosy pozwalają regulować ilości dostarczanej do organizmu nikotyny przez stopniowe pomniejszanie jej ilości. Samo urządzenie swoim wyglądem i kształtem ma prawo przypominać zwyczajnego papierosa, cygaro lub fajkę, w zależności od naszych preferencji. Prócz nikotyny, płyn znajdujący się w e-papierosie może posiadać też dodatki smakowe i aromatyczne, dzięki czemu nie tylko nie będziemy wadzić osobom z najbliższego otoczenia, ale też dookoła nas będzie się unosić miła zapachowa aura. To jest dodatkowy atut gdyż palacze nader często borykają się z tym problemem. Bardzo charakterystyczny zapach tytoniowego dymu wnika nie tylko w ciuchy ale też powoduje specyficzny zapach z ust.

Jeżeli chcesz pogłębić zagadnienie, to zapraszamy Cię do opisu, który znajduje się pod poniższym linkiem. Tam zawsze zamieszczana jest bieżąca publikacja (https://rehaexpert.pl/oferta/rehabilitacja-ortopedyczna/).

Problem ten często nawet komplikuje relacje z partnerem, generując głupie kłótnie.

Warto też zwrócić uwagę na fakt, iż papierosy elektroniczne wspomagają nas w zmierzeniu się z aspektami psychologicznymi uzależnienia od papierosów. Wiele ludzi uskarża się na powiększoną drażliwość podczas prób rzucania palenia oraz na brak zajęcia dla rąk. Wiąże się to często z tendencją do przybierania na wadze, ponieważ szukamy jakiegoś substytutu i usiłujemy odciągnąć naszą uwagę od chęci sięgnięcia po papierosa poprzez sięganie po coś „na ząb”. Elektroniczny papieros eliminuje ten kłopot, ponieważ zawsze możemy go mieć w zasięgu dłoni, gdy tylko przyjdzie chęć na papierosa.