Jak zabłysnąć na rynku pracy!

przez | 16 grudnia 2021
Sytuacja na rynku pracy od wielu lat mogą sprzyjać z całą pewnością rozwojowi bezrobocia. W dodatku świeżo upieczeni magistrowie i inżynierowie mają niemałe trudności w szukaniu dobrej pracy. Uparci zawsze sobie poradzą.

W Polsce najpopularniejsze zawody tuż po bezrobotnych to zawodowi freelencerzy – chociaż wielu głosi teorię, że to jest to samo. Od kilkunastu lat toczy się dyskusja nad kłopotami polskiego bezrobocia. Nie tak dawno dla młodych ludzi dobrym sposobem na to był wyjazd zagranicę.

Skąd się bierze praca?

Mimo to, że jest tak dużo bezrobotnych, nie brakuje jednak pracujących – to prawda. Czyli jest mnóstwo ludzi, którzy z łatwością wygrali wyścig do wymarzonego stanowiska. Umowa o pracę z kompletem świadczeń również nie jest bajką z innego świata. W takim razie może jest dobry sposób na znalezienie wymarzonej pracy.

Z całą pewnością konkurencji nie brakuje, a generujemy ją sami. Studenci najróżniejszych kierunków zaraz na początku studiów rozpoczynają szukanie praktyk. Potem spora część z nich po studiach ma kilka lat pracy w swoim zawodzie – dlatego oczekiwania zatrudniających niekoniecznie muszą być wygórowane.

– Bezpiecznie w sieci4e326e2486b15.jpg|W=200|L]Nie od dziś wiadomo, że to humaniści wyróżniają się brakiem zatrudnienia. Wystarczy wejść na serwis z ogłoszeniami i sprawdzić, ile pojawia się propozycji pracy we Wrocławiu dla pytania programista Wrocław. Chociaż dziennikarstwo i socjologia mogą dać spore szanse i łączą się z pracą w marketingu, ale to także wymaga dużej siły przebicia, zdecydowania i także atrakcyjnego doświadczenia.

Co studiować, żeby pracować?

Ciągle można mówić o studiach, które w najbliższych latach pozwolą na dobrą pracę. Mają związek często z nowoczesnymi elektrowniami i ekologią. Jeśli powstaną elektrownie wodne i wiatrowe będą zatrudniały prawdziwych fachowców. Na razie w grupie popularnych kierunków jest informatyka – nie ma się czemu dziwić. Programista rzadko boi się bezrobocia, łatwiej mu także o dobre zlecenia, często to dokładnie do niego „sama” zgłasza się praca Java i inne języki programowania na pewno są przyszłościowe.

Źródło: www.itkontrakt.pl/