Skąd się bierze praca?
Mimo to, że jest tak dużo bezrobotnych, nie brakuje jednak pracujących – to prawda. Czyli jest mnóstwo ludzi, którzy z łatwością wygrali wyścig do wymarzonego stanowiska. Umowa o pracę z kompletem świadczeń również nie jest bajką z innego świata. W takim razie może jest dobry sposób na znalezienie wymarzonej pracy.
Z całą pewnością konkurencji nie brakuje, a generujemy ją sami. Studenci najróżniejszych kierunków zaraz na początku studiów rozpoczynają szukanie praktyk. Potem spora część z nich po studiach ma kilka lat pracy w swoim zawodzie – dlatego oczekiwania zatrudniających niekoniecznie muszą być wygórowane.
– Bezpiecznie w sieci4e326e2486b15.jpg|W=200|L]Nie od dziś wiadomo, że to humaniści wyróżniają się brakiem zatrudnienia. Wystarczy wejść na serwis z ogłoszeniami i sprawdzić, ile pojawia się propozycji pracy we Wrocławiu dla pytania programista Wrocław. Chociaż dziennikarstwo i socjologia mogą dać spore szanse i łączą się z pracą w marketingu, ale to także wymaga dużej siły przebicia, zdecydowania i także atrakcyjnego doświadczenia.
Co studiować, żeby pracować?
Ciągle można mówić o studiach, które w najbliższych latach pozwolą na dobrą pracę. Mają związek często z nowoczesnymi elektrowniami i ekologią. Jeśli powstaną elektrownie wodne i wiatrowe będą zatrudniały prawdziwych fachowców. Na razie w grupie popularnych kierunków jest informatyka – nie ma się czemu dziwić. Programista rzadko boi się bezrobocia, łatwiej mu także o dobre zlecenia, często to dokładnie do niego „sama” zgłasza się praca Java i inne języki programowania na pewno są przyszłościowe.