Najlepsze kartki na wszystkie okazje

przez | 26 stycznia 2022
Karki urodzinowe to zawsze dobry dodatek do większego prezentu dla solenizanta. Niestety, w dwudziestym pierwszym wieku ten niesamowicie ważny zwyczaj posyłania do znajomych życzeń na urodziny troszeczkę zanika. Czy w dobie Internetu takie na przykład kartki imieninowe są z konieczności skazane na muzealne gabloty?

Nie powinno wcale tak być. Ten stary zwyczaj warto bronić ,jak również kultywować go pośród krewnych, a szczególnie w kręgach młodzieży. Można przy tym czasami skorzystać z dobrodziejstw cywilizacji i posłać kartkę mailem. Lepiej oraz oryginalniej jednak zdecydować się na trochę bardziej tradycyjne podejście.

Tradycyjnym elementem obchodzenia każdych prawie urodzin w kulturze europejskiej jest tort urodzinowy, który ozdobiony jest specjalnymi świeczkami, których ilość odpowiada ilości lat solenizanta. Osoba świętująca dzień urodzin otrzymuje liczne prezenty. Ludzie od setek lat posyłali sobie dodatkowo życzenia urodzinowe na drobnych kartkach papieru z barwnymi nadrukami, aby sprawić sobie nawzajem przyjemność. Wielu kolekcjonowało takie kartki, choćby kartki urodzinowe, aby pokazywać je swoim potomkom. Tego gatunku kartki można spotkać w Stanach Zjednoczonych, w Australii Europie. Zwyczaj ten dotarł nawet do najodleglejszych państw całego świata. Kartki z różnych miast z całego globu będą różnić się intrygującymi szczegółami, wskazującymi na odmienne regiony kulturowe, czy na niektóre specyficzne zwyczaje świąteczne. Tak samo kwestia ma się odnośnie celebrowania dnia imienin. Imieniny jest to zwyczaj świątecznego obchodzenia dnia świętego bądź też błogosławionego z chrześcijańskiego kalendarza. Zwyczaj ten jest szczególnie mocno popularny w Polsce, jest również obecny, również w innych regionach katolickich. Na przykład w Szwecji, w Czechach, Bawarii, Bułgarii, w Grecji, , na Łotwie oraz Węgrzech.

Ciekawi Cię istotna oferta (https://www.kamieniarstwo.pl/) sprzedaży takiego rodzaju produkty? Namawiamy więc do wejścia w podany link. Tam znajdziesz ich o wiele więcej.

Czasami można spotkać regułę, wedle której jest więcej niż jeden święty lub błogosławiony danego imienia. Kartki imieninowe trzeba wówczas wysyłać solenizantowi w pierwsze imieniny zaraz po urodzinach.

kartki ręcznie robione

Autor: Katarzyna Zydroń
Źródło: abcslubu.pl

W pewnych przypadkach doskonałym przedsięwzięciem będzie posłanie popularnych oraz cenionych przez ogrom użytkowników sieci internetowych kartek urodzinowych. W sieci można wyszukać wiele ciekawych ofert umożliwiających zrobienie fajnej kartki na różne okazje. Internetowe kartki imieninowe posiadać mogą dodatkowe animacje, a również ścieżki dźwiękowe z lubianych filmów. Najlepiej, aby każdy sam zbadał, jakiego rodzaju kartki dają do wyboru rozmaite portale internetowe i nabył taką, która najsilniej pasuje do gustu estetycznego solenizanta.