Znaczenie muzyki w czasie wesela, czyli na co się zdecydować, aby goście bawili się jak najlepiej

przez | 27 grudnia 2021
Wesele to czas wielomiesięczny przygotowań, załatwiania mnóstwa spraw no i oczywiście sporych wydatków. Duża część młodych par zaczyna od rezerwacji odpowiedniej weselnej sali. Jej pojemność dopasowana być powinna do liczby gości, jakich będzie się chciało zaprosić, jeśli sala będzie za duża, to w pewnym momencie okaże się, że goście gdzieś się rozejdą i trudno będzie ich zgromadzić na wspólnej zabawie. Sporo par młodych szukając sali kieruje się recenzjami znajomych, lecz powinno się samodzielnie również zobaczyć, jak wygląda obsługa, udekorowanie sali i co najważniejsze posiłki.

taniec weselny

W większości popularnych miejsc sale rezerwowane są wiele miesięcy w przód, więc często wesele trzeba zaplanować z wyprzedzeniem nawet kilku lat. W zasadzie nie będzie problemów, aby w tym samym dniu zarezerwować termin uroczystości w kościele, najczęściej będzie ich wtedy kilka i jakąś godzinę zawsze się wybierze. Mając zarezerwowaną salę należy pomyśleć o kolejnych elementach układanki weselnej, a będzie ich całkiem sporo. Żeby weselnicy dobrze się bawili do samego rana, to niezbędna będzie wesoła, skoczna muzyka na ślubie.

Jeśli bez spodziewanych efektów poszukujesz równie ekscytującego serwisu, to zalecam ten link – przekonasz się, on również jest bogaty w tego rodzaju treści.

Tu do dyspozycji będą dwie opcje, każda z nich będzie miała jakieś plusy i minusy. Jedną z nich jest zamówienie dobrego kwartetu smyczkowego, jaki na żywo będzie grał do tańca i prowadził całą zabawę.

Nie jest to rozwiązanie tanie, bo dobry weselny zespół będzie trochę kosztował, ale wyszukanie dobrego zapewni doskonałą zabawę. Dobre skrzypce na ślub także trzeba zamawiać z wielomiesięcznym wyprzedzeniem, więc trzeba będzie zgrać to razem z wolnym terminem sali. Decydując się na zespół weselny powinno się wcześniej posłuchać, jak się prezentuje na żywo, czyli po prostu posłuchać jak grają. Ciekawym pomysłem jest spytanie jakieś pary, która danych muzyków miała na ślubie, a jeśli się da, to oglądnąć kawałek nagrania z zabawy. Kolejnym rozwiązaniem, także chętnie wybieranym przez pary młode, a jednocześnie znacznie tańszym, jest zatrudnienie dj-a, który zagra muzykę ustaloną z młodą parą na swoim sprzęcie grającym.