Aplikacje na smartfony

przez | 5 listopada 2021
Samsung GALAXY S 4

Autor: Samsung
Źródło: Samsung
Współczesne smartfony oferują zwykle sporo programów, które są dostępne w standardzie, lecz warto używać tych, które są w sprzedaży w popularnych sklepach. Należy wiedzieć, że modele z Androidem, są znacznie narażone na ataki wirusowe.

Źródeł takiej sytuacji jest dużo, jednak najważniejszym mankamentem Androida jest to, że jest OSem open source. Sprawia to, że każdy może zmieniać kod źródłowy Androida oraz pisać i udostępniać aplikacje.

Odkąd działa Android, na rynku programów pojawiło się pełno groźnych programów, których celem jest wykradzenie cennych danych z aparatu, nabijanie ogromnych rachunków za wysyłanie esemesów na premium oraz obserwowanie poczynań użytkownika. To wszystko brzmi bardzo mrocznie, ale istnieją 2 Osy, które są prawie totalnie bezpieczne.

Pisanie aplikacji na iOS, system obecny w popularnych iPhonach, jest znacznie ograniczone.

Nie zwlekaj – jeśli zaintrygowały Cię interesujące treści, to wejdź w poniższy link i czytaj jeszcze kolejne artykuł.

Apple, za sprawą swojego założyciela Steve’a Jobsa, postanowiło że iPhony i inne mobilne maszyny będą niedostępne dla normalnych użytkowników. Jeżeli informatyk pisze aplikacje na ten OS, musi odbyć wyczerpujący proces sprawdzania. Potem towar idzie do portalu AppStore, który jest naczelnym miejscem, z którego użytkownicy urządzeń firmy Apple mogą czerpać programy.

Można wskazać wiele osób, które tego typu restrykcje uważają za zabieranie wolności, nie da się jednak przejść obojętnie obok solidnych danych, które pokazują, iż tak silnie utrudnione pisanie aplikacji na iOS i ich zdobywanie ma wielką zaletę. A tym plusem jest wolność od wirusów, sprzęty Apple są bardzo rzadko celem twórców malware.

Podobne rozwiązanie zastosował ostatnio Microsoft.

Jeśli musisz poznać omawianą tematykę dokładniej, kliknij ten link, ponieważ znajdziesz więcej porad w witrynie (http://www.etteplan.com/pl/uslugi/dokumentacja-techniczna/zarzadzanie-zasobami-informacyjnymi), którą Ci proponujemy.

Tutaj także Windows Phone developer musi poddać towar dokładnej weryfikacji, a właściciele telefonów mają jeden główny portal do ściągania programów. Dodatkowym, naprawdę efektywnym zabezpieczeniem, jest specjalny tryb piaskownicy, w którym działają wszelkie aplikacje. Powoduje to, że aplikacje nie mają dostępu do cennych informacji na aparacie.

Gdy planujemy zbudować aplikację mobilną, warto wziąć do tego firmę z doświadczeniem, jak np. Jojomobile. Ten sektor rośnie bardzo szybko zatem warto brać w tym udział.