Crowdfunding

przez | 5 października 2021
Obecnie bardzo wiele procesów przebiega za pośrednictwem Internetu. Sieć stała się do pewnego stopnia alternatywną rzeczywistością, w której również odbywa się komunikacja, dokonuje się transakcji i zawiera umowy. Bardzo często także właśnie w Internecie umieszcza się rozmaite projekty i pomysły, często interesujące. Dawniej często dobre idee ginęły z braku pieniędzy na ich realizację. Można było jedynie prosić właścicieli firm o pomoc finansową, z różnym skutkiem. W dobie urządzeń komputerowych i sieci WWW tendencja ta uległa zmianie.

Powstały bowiem specjalne strony internetowe, dzięki którym projekty wspierane są dowolnymi kwotami przez dowolną liczbę ludzi. Powodzenie zależeć będzie tylko od tego, czy odwiedzającym stronę spodoba się określony projekt. Jest to tak zwane finansowanie społecznościowe lub crowdfunding.

Jakie pomysły można wspierać?W ten sposób finansowane może być właściwie wszystko. Jeżeli dany pomysł jest ciekawy lub dotyczy wynalazku wartego wprowadzenia do użytku, na pewno zostanie dostrzeżony i doceniony. Na platformach do crowdfundingu znaleźć można bardzo różne rzeczy, od projektów muzycznych aż po dodatki do odzieży. Ważne jest, by pomysł był świeży i wprowadzał coś nowego. Rzeczy, które najczęściej i w największym stopniu były dofinansowane to zazwyczaj gry komputerowe. Popularna jest także muzyka. Niejednokrotnie jest sytuacja, że za pomocą finansowania tego rodzaju początkujący muzyk wydaje pierwszą płytę i zyskuje sławę. W ten sposób można niekiedy pomóc również grupie muzycznej działającej od dawna: za pomocą crowdfundingu grupie Marillion udało się wydać jedną z nowych płyt.

Kickstarter
Platformy do crowdfundingu mogą być ukierunkowane na jedną dziedzinę, na przykład jedynie na produkcje filmowe, lub też posiadać charakter ogólny. Wyszukując w Internecie „crowdfunding” można uzyskać bardzo wiele wyników.

Na pewno jednak najpopularniejszą witryną tego typu jest obecnie Kickstarter. Jego zaletą jest to, że z jego użyciem można wspomagać projekty bardzo zróżnicowane, nie ma wyznaczonej dziedziny.

Zainteresował Cię nasz temat? To świetnie! Nowe równie atrakcyjne treści znajdziesz pod tym odnośnikiem – tam czeka na Ciebie dalszy ciąg (https://www.account-pl.eu/publikacje/oszacowanie-czynnikow-ryzyka-ktore-moga-prowadzic-do-oszustw-w-sprawozdaniu-finansowym).

Popularne dziedziny w ramach tej strony to na przykład sztuka, film, muzyka i gry komputerowe.