Pragniesz odszukać wspaniały podarunek? Złóż wizytę w księgarni!

przez | 25 grudnia 2021
Czytelnictwo w naszym kraju ma się bardzo źle, obywatele wcale nie czytają książek. W 2014 roku ogrom rodaków przeczytało mniej niż jedną książkę, niektórzy wcale nic nie czytali od lat. Mimo wszystko księgarnie prosperują dobrze, odwiedzane przez tych znajdujących się w mniejszości, ale wciąż licznych, zagorzałych moli książkowych.

Jeżeli poszukujesz ciekawego prezentu na urodziny dla zaprzyjaźnionej osoby, na pewno spotkasz tam coś interesującego, dla każdej grupy wiekowej.

książki

Autor: Matthew
Źródło: http://www.flickr.com

Bracia Karamazow, ostatnia powieść Fiodora Dostojewskiego, jest klasyką gatunku. Mimo przerażających gabarytów, książkę czyta się jednym tchem, poznając dzieje rosyjskiej rodziny końca XIX stulecia. Jeżeli chcemy zadowolić kobietę, która lubi w literaturę piękną, Bracia Karamazow będą niezwykle dobrym wyborem- książka bracia karamazow.

Z drugiej strony Mroczna Wieża, wielotomowa saga autorstwa genialnego Stephena Kinga, przypadnie do gustu mocniej miłośnikom fantastyki, podobnie jak Ogień i Woda 1 (-szy tom).

Zaciekawił Cię prezentowany artykuł? Jeśli tak, to zobacz bez zwłoki, co znajdziesz w najnowszym wpisie (https://chemiana100procent.pl/) – on też na pewno okaże się warty uwagi.

Są to tomy, które na zawsze weszły do kanonu powieści tego rodzaju, posiadając miliony fanów na całym świecie. Nawet jeżeli twoim jubilatem ma być smyk, który jeszcze nie rozumie liter, w księgarni odszukasz różne, interesujące kolorowanki samochody, kwiatki, bohaterowie kreskówek – to tylko kilka przykładów. Także pozycje dla nastoletnich pasjonatów kolorowania są tam dostępne.

Lecz trzeba mieć na względzie, żeby nie nabyć pozycji, którą nasz jubilat już posiada. Epopeja Mroczna Wieża składa się z mnóstwa tomów, dlatego należy uprzednio się rozeznać na półce naszego obdarowywanego. Tak samo jest z cyklem Victorii Scott – jeśli nie widzimy jej na regale, trzeba nabyć książkę Ogień i Woda 1 -szy tom. Jeśli chodzi o dedykację, jest oczywiście zalecana, jednak nie w samej książce.

stoisko z książkami

Autor: winniepix
Źródło: http://www.flickr.com
Najsłuszniej napisać pare zdań na osobnej kartce, aby nie zrujnować na stałe naszego prezentu. Jeżeli mamy zamiar obdarować dziecko,0 kupując kolorowanki samochody czy lalki, trzeba nabyć kilka różnych egzemplarzy, aby nasz prezent był pełniejszy. Pamiętajmy także, aby ładnie zapakować podarunek – możemy zrobić to na miejscu, w księgarni. Miłe ekspedientki zrobią to za nas- można zobaczyć tutaj.

Księgarnia jest wspaniałym punktem na odnajdywanie prezentów. Znajdziemy tam nie tylko książki – te z grupy prozy klasycznej jak i rozrywkowej – ale również upominki dla najmłodszych. Dodatkowo robiąc zakupy, zawsze można znaleźć jakąś ciekawą pozycję dla nas.