Moda militarna ma się dobrze

przez | 29 listopada 2022
Moda na militaria od wielu lat nie słabnie. Dzieje się tak dlatego, że militarne ciuchy nie tylko są szykowne i oryginalności, a z rozmysłem łączone z ciuchami sportowymi sprawiają, że jest nam wygodnie i na luzie. Bez względu na nasze pacyfistyczne usposobienie pobawmy się więc w zbrojny konflikt, a przynajmniej w rewolucję w naszej garderobie.

Czołg T-34

Kamuflaż multi cam powstał na bazie kamuflażu wojskowego Scorpion Pattern, stosowanego z powodzeniem w armii amerykańskiej. Decydenci zdecydowali się jednak na inny typ kamuflażu i tak multi camo trafił na rynek mody. Oszukujące wzrok połączenie plam w kolorach beżu, brązu i zieleni sprawdziło się na wybiegach i do dziś jest wykorzystywane przez wielkich projektantów mody. Koncerny takie jak Tru-Spec, Rothco czy BlackHawk specjalizują się w wytwarzaniu tej odzieży, gdyż gwarantuje ona najwyższą jakość i świetnie nadaje się nie tylko na wyprawy, ale także do codziennego użytku.

Styl militarny w wojsku

Autor: 176th Wing Alaska Air National Guard
Źródło: http://www.flickr.com

Spodnie taktyczne stosowane przez specsłużby i elitarne oddziały wojskowe mają ogromne powodzenie także wśród cywili. Są zaimpregnowane teflonem, mają spora liczbę przydatnych klapek i schowków, a profesjonalne taśmy umożliwiają dołączenie ładownic i kieszeni. Są idealne na survival, ale jednocześnie na tyle stylowe, że znajdują zapalonych zwolenników. Wyposażone w pasek pleciony z nylonowej taśmy stają się po prostu wyjątkowym ciuchem prezentującym wojskowy styl.

Bojówki wojskowe to spodnie moro z typowym wzorem multi camo, choć ich wariacji kolorystycznych jest mnóstwo. Ważniejsza niż strona wizualna jest jednak ich jakość, dzięki 50% bawełny i 50% nylonu są niezwykle lekkie, a jednocześnie piekielnie wytrzymałe. Doskonale sprawują się w każdych warunkach pogodowych. Być może dlatego noszą je ludzie w różnym wieku i o różnych poglądach. Łączy ich jedno – umiłowanie komfortu i tęsknota za prawdziwą.