Szukasz oryginalnej gry? Przeczytaj wyjątkowe propozycje!

przez | 16 stycznia 2022
Jesteś graczem i poszukujesz czegoś nieprzeciętnego i zjawiskowego. Dość już masz gier, które nie wnoszą nic nowego, nie są grywalne, są bez pomysłu, są podobne do innych. Mamy dla ciebie interesujące propozycje, które na pewno zyskają twoje uznanie. Już wielu graczy na całym świecie przekonała się do tych wspaniałych gier. Teraz na ciebie kolej.

Recenzje gier

Autor: Play Among Friends Paf
Źródło: http://www.flickr.com

Na początek recenzja gry The Wolf Among Us, pięcioodcinkowa gra-serial, jaka została zrealizowana przez studio TellTale Games.

Zaabsorbował Cię ten materiał? Jeżeli tak, to użyj serwisu (http://www.salonaturi.pl/masaze/gejsza-de-luxe/), by poznać więcej tego typu wiadomości. Bez wahania kliknij zatem tutaj!

Tak, to ta sama ekipa, która jest odpowiedzialna za stworzenie kultowego The Walking Dead. Gra została podzielona na pięć blisko dwugodzinnych epizodów, wszystkie razem układają się w jedną fabularną całość. Wreszcie wszystkie części są już gotowe i wydane, więc to najlepszy czas na recenzowanie.

Największe brawa należą się twórcom za wspaniałe skonstruowanie głównego bohatera oraz za wspaniały, brudny klimat opowieści. Co istotne, mamy rozgrywkę opartą na wyborach, to jeszcze bardziej nakręca. Na wielki pozytyw zalicza się również klimatowa ścieżka muzyczna. Są i minusy. Przede wszystkim z polskiego punktu widzenia najbardziej istotną z nich jest brak polskiej wersji językowej. Można także mieć pretensje do fabuły, autorzy mogli nad tym pogłówkować, aby była ona bardziej nieoczekiwana. Ogólna ocena to mocne cztery plus. Nie będzie piątki przez wspomniane wady.

Opinie o grach komputerowych i na konsole

Autor: Cesar Cardoso
Źródło: http://www.flickr.com

Jest też i kolejna propozycja, Valiant Hearts: The Great War – recenzja. Jest to przygodowa gra akcji zaprojektowana w fantastycznej komiksowej oprawie graficznej. Przedstawia nam ona historię pięciorga osób, których losy się splatają, a wszystko to w klimacie pierwszej wojny światowej. Jeśli preferujesz ”zręcznościówki” i gry przygodowe, to zapewne taka gra bardzo ci się spodoba. Za jej powstanie odpowiada firma Ubisoft, znana z tak pamiętnych wydawnictw jak „platformówka” z serii Rayman.

Identycznie, jak w przypadku The Wolf Among Us, też przy okazji omawianej gry – Valiant Hearts ma minusy. Choć gra jest niezwykle piękna, bardzo ładna, w klimacie komiksowym to da się w niej dostrzec trochę nieścisłości. Z jednej strony gra jest dość smutna, a z drugiej autorzy zaserwowali nam trochę karykaturalne postacie, nawiązujące przykładowo do typowo znanych narodowych stereotypów (Niemcy stale pija piwo). To na pewno specjalny zabieg i wielu osobom może się podobać, jednakże czuć, że coś w tak skonstruowanej układance nie pasuje.