Czy w dzisiejszych czasach istnieją jeszcze realni fani rap?

przez | 9 lipca 2021
Jakimi cechami wyróżnia się autentyczny zwolennik muzyki? Tak, muzyki, nie żadnego określonego jej gatunku, taki, który stara się być ciągle otwarty na innowacyjne trendy i brać ze świata muzyki maksimum. Czy powinien kupować dużo płyt, jeździć na występy, zapisywać się na koncerty? Tak, to wszystko, lecz co dodatkowo.Jasne, że prawdziwy meloman nie zadowoli się podrobioną wydaniem płyty. Co prawda, nie musi w tych czasach już zakupować płyt CD, ponieważ rządzą pliki mp3, wszelako za taki plik należy płacić.

koncert

Źródło: http://www.morguefile.com/

Z innej strony, właśnie po tym, z którego nośnika korzysta użytkownik można dojść do wniosku, jak wiele znaczy dla niego muzyka. Czy ma w swojej kolekcji płyty CD, a kolekcja ta ciągle się rozbudowuje, czy może kolekcjonuje płyty winylowe? A może po prostu podoba mu się określony utwór, lecz zamiast nabyć całą płytę nabędzie sobie plik mp3? Patrząc na to etycznie, to rzeczywisty wielbiciel muzyki postara się mocniej, może nie będzie nabywał nie wiadomo, jak wielu płyt, ale od czasu do czasu poświęci własne pieniądze na tradycyjny środek.

Nie będzie mu także żal wyjechać na koncert określonej ulubionej grupy, chociaż jak wiadomo masę koncertów to spory koszt. Nie będzie żałował środków finansowych na biżuterie rockową, metalową czy rapową (breloki dla fanów muzyki), przeznaczy ostatnie pieniądze na super brelok rockowy, metalowy czy rapowy. Nie pogardzi również fanklubem i jego aktywistami, będzie się z nimi spotykał na przeróżnego rodzaju zlotach, gdzie fani w chustach rockowych, metalowych czy rapowych (fajne chusty) będą uzupełniani przez fanów w czapkach rapowych, rockowych czy metalowych.

Zainteresowała Cię ta informacja? Jeżeli masz chęć zgłębić więcej – odwiedź odnośnik a zapewne poznasz wiele ciekawych faktów.

Ogół uzależnione jest od tego, jaki to będzie zgromadzenie, jednak należy wspomnieć, iż każdy z nich rządzi się własną specyfiką.

Ale tak ciągnąc dalej w temat zastanawia jedna sprawa: czy na pewno są jeszcze tacy fani? Czy żyjąc w świecie, gdzie całość jest dostępne online, nie liczy się posiadanie tylko przystępność należy się starać, aby wydać ostatnie środki finansowe na koncert lub płytę? Uzasadnione pytanie, na które ciężko udzielić odpowiedzi, jednak przeglądając ilość sprzedanych płyt zobaczyć można, iż z każdym rokiem spada liczba chętnych, aby utrzymać tę wspaniałą tradycję kolekcjonowania tradycyjnych nośników.