Marketing automation – skuteczny sposób na wzrost sprzedaży przedsiębiorstwa.

przez | 9 lipca 2021
Ciężko sobie teraz wyobrazić firmę funkcjonującą w oderwaniu od świata internetu. Nawet jeśli dane przedsiębiorstwo funkcjonuje w jednej z tradycyjnych branż, to tak czy inaczej musi również zaistnieć w sieci internetowej, gdyż tam są jego klienci. Jednak samo zaistnienie w sieci niewiele oznacza. Konieczne jest posiadanie wiedzy oraz narzędzi pozwalających na czerpanie benefitów z tej bytności. Narzędzia te przynosi nam tak zwana marketing automation.

Automatyzacja marketingu

Źródło: sxc.hu/photo/1377963

Automatyzacja marketingu (z angielskiego marketing automation) polega na prowadzeniu badań marketingowych przy użyciu specjalnych programów. Ich nadrzędnym targetem jest podwyższenie sprzedaży. Jednak nie jest to narzędzie działające jak znane od dawna systemy sprzedaży. Aby osiągnąć wzrost sprzedaży automatyzacja marketingu jest skierowana na m.in. monitoring i analizę userów korzystających z firmowej strony www, segmentację konsumentów pod względem ich cech np.

Po przestudiowaniu tego tekstu, polecam bezpieczeństwo funkcjonalne pozostałe wiadomości na prezentowany temat, które okażą się podobnie wciągające.

wieku, zainteresowań, miejsca pracy.

Praca na nowoczesnym oprogramowaniu

Autor: Serge Kij
Źródło: http://www.flickr.com

Specjalne oprogramowanie pozwala na szybkie zebranie danych oraz ich analizę. Dzięki temu możliwe jest maksymalne nakierowanie marketingu na daną grupę docelową. Pozytywne efekty notuje się w przypadku badania baz danych e-mail i późniejszych akcjach mailingowych. Efekty są o wiele szybsze i o wiele lepsze niż w przypadku akcji marketingowych przeprowadzanych „na ślepo”. Automatyzacja to świetny sposób na oszczędność czasu i pieniędzy, które można przeznaczyć na inne działania.

Następnym wielkim plusem programów z branży marketing automation jest ich łatwa integrowalność z innymi systemami działającymi w przedsiębiorstwie.

Myślisz, że ten artykuł jest warty polecenia? Jeśli tak, to bez wątpienia zaciekawi Cię też ta rekomendowana oferta, ponieważ dotyczy podobnej problematyki.

Mowa tu w większości o systemach zarządzania relacjami z klientami, takich jak np crm online czy ERP.