warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/lechiendenface.com/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Czytaj z nami!

Pragniesz odszukać wspaniały podarunek? Złóż wizytę w księgarni!

ksiązki na półce w bibliotece
Autor: Republic of Korea
Źródło: http://www.flickr.com
Czytelnictwo w Polsce ma się strasznie niedobrze, obywatele wcale nie czytają książek. W 2014 roku większość Polaków przeczytało mniej niż jedną książkę, niektórzy wcale nic nie zaliczyli od lat. Pomimo tego księgarnie prosperują świetnie, odwiedzane przez tych będących w mniejszości, ale jednak licznych, zatwardziałych moli książkowych.

Jakie różnorodne zalety mają audiobooki i z jakiego powodu są obecnie tak modne?

audiobook
Autor: jeff_golden
Źródło: http://www.flickr.com
Bez wątpienia częstokroć stykasz się z takim pojęciem jak audiobooki. Obecnie chyba każdy z nas wie czym są audiobooki, albowiem ich sława jest coraz większa, na dodatek audiobooki są obecne na rynku już dużo lat. Audiobook to inaczej książka do słuchania, tak więc czytelnik nie czyta jej sam na kartkach lub w Sieci, lecz słucha książki odczytywanej przez lektora. Mimo tego, że w dalszym ciągu zwykłe papierowe książki cieszą się wielką popularnością, to niemniej coraz więcej osób entuzjastycznie sięga właśnie po audiobooki. Dlaczego są one teraz tak niezwykle słynne?

Czy powstawanie coraz większej liczby księgarń internetowych grozi księgarniom stacjonarnym?

książki
Autor: burnbless
Źródło: http://www.flickr.com
Dużo nabywców zastanawia się dlaczego księgarnia internetowa w tak dużym stopniu wypiera księgarnie lokalne. A więc odpowiedź na to pytanie okazuje się być niezwykle prosta. Należy bowiem głównie zwrócić baczność na fakt, że księgarnie w Internecie oferują swym klientom dużo atrakcyjniejsze ceny na kupno książek.

Księgarnia

spotkanie literackie
Autor: Infrogmation of New Orleans
Źródło: http://www.flickr.com
Najcudowniejszy sklep, jaki może sobie wymarzyć mol książkowy. Dawniej czytanie było czymś najzwyklejszym pod słońcem, obecnie, jeżeli jest do przeczytania więcej niż kilkanaście zdań, wiele osób nie jest w stanie się na tekście skupić. Jednak spore grono osób nadal dobrze wie, że czytanie książek jest najlepszym z dostępnych sposobów spędzania czasu. Dlatego każda księgarnia przyciąga wielu klientów. Ludzie szukają pozycji, które są w stanie pomóc im rozwinąć umiejętność porozumiewania się w obcym języku.

Czy owa nowość w rynku księgarskim jak E-book, wyprze tradycyjnie drukowaną literaturę?

pomiędzy półkami w bibliotece
Autor: brewbooks
Źródło: http://www.flickr.com
E-book czyli elektroniczna książka jest obecnie najlepiej sprzedającym się towarem na zachodzie. Pomału wypiera on klasyczne, papierowe książki bo niektóre tytuły wydawane są tylko w postaci e-booków zwłaszcza w takich sferach jak informatyka. E-booki pojawiły się parę lat temu w postaci manuali dodanych do różnorakich programów komputerowych.

Łącznie z rozpowszechnieniem internetu, powstaniem DotComów czyli firm prowadzących swoją działalność gospodarczą tylko w internecie i zapotrzebowaniu na informację, ebooki stały się bardzo popularne. Przyczyniło się do tego dużo zalet tej formy książki do których wiodącą jest mały koszt produkcji. Współczesne e booki zapisane są najczęściej w formacie pdf zapewniającym bezpieczeństwo wiadomości w nich zawartych, bo takich plików nie da się redagować bez specjalnego programu.

Bolączki i kłopoty, jakie spotykają będący w dużym dołku księgarski rynek.

na półce z książkami
Autor: ideowl
Źródło: http://www.flickr.com
Jedną z najbardziej znanych form spędzania wolnego czasu jest literatura, ludzie od dawien dawna używali książki jako świetną formę wykorzystania wolnych chwil. Lecz książki to także źródło wiedzy, na ich kartach spisano większość wiedzy, jaką posiadła w ciągu minionych wieków. Może się wydawać, że książce nic nie będzie w stanie zagrozić, jednak niestety ostatnie lata sprawiły że jest zupełnie inaczej. Przynajmniej w naszym kraju, bo jednak nasi sąsiedzi dają sobie radę i tam kryzysu na rynku wydawniczym nie widać.

Jaka krajowa literatura jest dziś znana na całym świecie?

książki
Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com
Nie da się zamaskować faktu, że czytanie książek z pewnością jest nadzwyczaj intrygującym sposobem na spędzanie wolnego czasu. W tym miejscu wskazane jest także dodać, że czytanie w rzeczy samej jest najlepszym sposobem na rozszerzanie naszych horyzontów oraz na rozwijanie własnej kreatywności.

Mądrość ludzka jest nie do przecenienia. Całe szczęście, iż możemy korzystać z jej dobrodziejstw

antykwariat
Autor: ideowl
Źródło: http://www.flickr.com
Mądrość ludzi jest nieograniczona, jej najistotniejsze dzieła spotkać możemy w wielu częściach świata. Najczęściej odnajdziemy je w księgarniach i bibliotekach zlokalizowanych na całym świecie, ale też w architekturze, jaka skrywa w sobie coś więcej niż materiały, które budują dany budynek. Stoi za tym człowiek, twórca, geniusz, tak samo, jak w książce. Sama się nie napisała, ktoś musiał doznać olśnienia, żeby pokazać nam wiedzę, z której korzystamy obecnie. Dzięki temu zachowaliśmy dziedzictwo naszej kultury, a to czyni, iż jesteśmy nieco bardziej wartościowi.

Wiedza to potęgi klucz – dawna zasada, która ciągle działa. Dzięki wiedzy lepiej sobie radzimy w życiu

księgarnia
Autor: Harry Wood
Źródło: http://www.flickr.com
Niektórzy ludzie łakną wiedzy, mogli by ją jeść o każdej porze dnia i nocy. Wiedza bowiem mocno wzbogaca, kreuje w naszej głowie nowe pomysły, koncepcje, otwiera nasze umysły, na to, co ważne. Gdy mamy w sobie empatię, zdobytą dzięki wiedzy, to łatwiej odnaleźć nam odpowiednie wyjście z wielu różnych sytuacji. Są ludzie, którzy uważają, że nie warto się uczyć czy poszerzać horyzontów, bo to „mąci w głowie”. To nieprawda.

Najwspanialszy audiobook na świecie.

audiobooki
Autor: Dave Crosby
Źródło: http://www.flickr.com
Istnieją takie audiobooki, które powinno się wysłuchać. Są tacy artyści, jakich zespoły doskonale się do tegoż nadają. Jednym spośród nich jest Andrzej Sapkowski a także jego "Boży Bojownicy". Premiera owego słuchowiska odbyła się 8 października 2012 roku i stanowi na dzień dzisiejszy superprodukcję kolejnej części Trylogii Husyckiej, jak nieoficjalnie nazywa się trzy utwory fantastyczno-historyczne Andrzeja Sapkowskiego.