warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/lechiendenface.com/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Czytaj z nami!

Pragniesz odszukać wspaniały podarunek? Złóż wizytę w księgarni!

ksiązki na półce w bibliotece
Autor: Republic of Korea
Źródło: http://www.flickr.com
Czytelnictwo w Polsce ma się bardzo niedobrze, ludzie w ogóle nie czytają literatury. W 2014 roku większość rodaków przeczytało mniej niż jedną pozycję, niektórzy w ogóle nic nie czytali od lat. Mimo wszystko księgarnie prosperują świetnie, wizytowane przez tych znajdujących się w mniejszości, ale wciąż licznych, zatwardziałych moli książkowych.

Jakie różnorodne zalety mają audiobooki i z jakiego powodu są obecnie tak modne?

audiobook
Autor: jeff_golden
Źródło: http://www.flickr.com
Bezsprzecznie w wielu przypadkach stykasz się z takim pojęciem jak audiobooki. Dzisiaj chyba każdy z nas wie czym są audiobooki, bowiem ich sława jest coraz większa, ponadto audiobooki są obecne na rynku już niemało lat. Audiobook to inaczej książka do słuchania, tak więc czytelnik nie czyta jej osobiście na kartkach albo w Sieci, ale słucha książki odczytywanej przez lektora. Mimo tego, iż w dalszym ciągu zwykłe papierowe książki cieszą się sporą popularnością, to jednak coraz więcej osób entuzjastycznie sięga właśnie po audiobooki. Czemu są one dzisiaj tak niezwykle popularne?

Czy powstawanie coraz większej liczby księgarń internetowych grozi księgarniom stacjonarnym?

książki
Autor: burnbless
Źródło: http://www.flickr.com
Wielu czytelników zastanawia się dlaczego księgarnia internetowa w tak dużym stopniu wypiera księgarnie tradycyjne. Otóż odpowiedź na to zapytanie okazuje się być niezwykle prosta. Trzeba bowiem głównie zwrócić czujność na fakt, że księgarnie w Internecie oferują swoim klientom bardziej atrakcyjniejsze ceny na zakup książek.

Księgarnia

spotkanie literackie
Autor: Infrogmation of New Orleans
Źródło: http://www.flickr.com
Najwspanialszy sklep, jaki może sobie wymarzyć mol książkowy. Kiedyś czytanie było czymś najzwyklejszym pod słońcem, teraz, jeśli tekst ma więcej niż kilkanaście zdań, wiele osób nie potrafi się na tekście skupić. Ale na szczęście spore grono osób nadal dobrze wie, że książki są najlepszym z możliwych sposobów na odprężenie. Z tego powodu każda księgarnia mają sporo klientów. Ludzie szukają pozycji, które pomogą im poprawić zdolność mówienia w jakimś języku.

Czy owa nowość w rynku księgarskim jak E-book, wyprze tradycyjnie drukowaną literaturę?

pomiędzy półkami w bibliotece
Autor: brewbooks
Źródło: http://www.flickr.com
E-book czyli elektroniczna książka jest dzisiaj najlepiej sprzedającym się artykułem na zachodzie. Pomału wypiera on klasyczne, papierowe książki bo niektóre tytuły wydawane są tylko w postaci e-booków szczególnie w takich sferach jak informatyka. E-booki pojawiły się wiele lat temu w postaci manuali dołączanych do różnorakich programów komputerowych.

Wraz z rozpowszechnieniem internetu, powstaniem DotComów czyli firm prowadzących swoją działalność gospodarczą wyłącznie w internecie i zapotrzebowaniu na wiadomości, ebooki stały się bardzo popularne. Przyczyniło się do tego wiele zalet takiej formy książki do których główną jest mały koszt produkcji. Dzisiejsze e booki zapisane są najczęściej w formacie pdf zapewniającym bezpieczeństwo informacji w nich umieszczonych, gdyż takich plików nie da się redagować bez specyficznego programu.

Bolączki i kłopoty, jakie spotykają będący w dużym dołku księgarski rynek.

na półce z książkami
Autor: ideowl
Źródło: http://www.flickr.com
Jedną z najbardziej znanych form rozrywki jest literatura, ludzie od dawien dawna używali książki jako świetną formę wykorzystania wolnych chwil. Ale książki to także źródło wiedzy, na ich stronach zapisano większość wiedzy, jaką zyskała w ciągu minionych wieków. Może się wydawać, że książce nic nie jest w stanie zagrozić, jednak niestety ostatnie lata pokazały że jest zupełnie inaczej. Przynajmniej w naszym kraju, bo jednak nasi sąsiedzi jakoś sobie radzą i tam kryzysu na rynku wydawniczym nie widać.

Jaka krajowa literatura jest dziś znana na całym świecie?

książki
Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com
Nie da się zataić faktu, że czytanie książek bezsprzecznie jest wybitnie atrakcyjnym sposobem na spędzanie wolnego czasu. W tym miejscu wskazane jest zarówno dodać, że czytanie rzecz jasna jest najlepszym sposobem na poszerzanie naszych horyzontów oraz na rozwijanie własnej kreatywności.

Mądrość ludzka jest nie do przecenienia. Całe szczęście, iż możemy korzystać z jej dobrodziejstw

antykwariat
Autor: ideowl
Źródło: http://www.flickr.com
Mądrość ludzi nie zna granic, jej najważniejsze dzieła można poznać w licznych częściach naszego świata. Najczęściej odszukamy je w księgarniach i bibliotekach rozproszonych po całym świecie, ale też w architekturze, jaka skrywa w sobie coś więcej niż materiały, które budują dany budynek.Człowiek za tym stoi, twórca, geniusz, tak samo, jak w książce. Sama się nie napisała, ktoś musiał poświęcić swój czas, aby pokazać nam wiedzę, z której obecnie korzystamy. Dzięki temu zachowaliśmy dziedzictwo naszej kultury, a to sprawia, iż jesteśmy bardziej wartościowymi ludźmi.

Wiedza to potęgi klucz – dawna zasada, która ciągle działa. Dzięki wiedzy lepiej sobie radzimy w życiu

księgarnia
Autor: Harry Wood
Źródło: http://www.flickr.com
Niektórzy są głodni wiedzy, mogli by ją pochłaniać o każdej porze. Wiedza bowiem ogromnie wzbogaca, kreuje w naszej głowie nowe pomysły, koncepcje, otwiera nasze umysły, na to, co najważniejsze i najistotniejsze. Gdy mamy w sobie wrażliwość, którą osiągnęliśmy z pomocą wiedzy, to łatwiej nam odnaleźć najlepsze wyjście z wielu sytuacji. Są ludzie, którzy mówią, że nie warto się kształcić czy poszerzać horyzontów, bo to „mąci w głowie”. To nieprawda.

Najwspanialszy audiobook na świecie.

audiobooki
Autor: Dave Crosby
Źródło: http://www.flickr.com
Istnieją takie audiobooki, jakie powinno się przesłuchać. Istnieją tacy artyści, jakich zespoły dobrze się do tego nadają. Jednym z nich jest Andrzej Sapkowski oraz jego "Boży Bojownicy". Premiera owego słuchowiska odbyła się 8 października 2012 roku i stanowi na dzień dzisiejszy superprodukcję kolejnej części Trylogii Husyckiej, jak potocznie określa się 3 powieści fantastyczno-historyczne Andrzeja Sapkowskiego.