warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/lechiendenface.com/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Czytaj z nami!

Pragniesz odszukać wspaniały podarunek? Złóż wizytę w księgarni!

ksiązki na półce w bibliotece
Autor: Republic of Korea
Źródło: http://www.flickr.com
Czytelnictwo w Polsce ma się strasznie niedobrze, obywatele wcale nie czytają książek. W 2014 roku większość Polaków przeczytało mniej niż jedną książkę, niektórzy wcale nic nie zaliczyli od lat. Pomimo tego księgarnie prosperują świetnie, odwiedzane przez tych będących w mniejszości, ale jednak licznych, zatwardziałych moli książkowych.

Jakie różnorodne zalety mają audiobooki i z jakiego powodu są obecnie tak modne?

audiobook
Autor: jeff_golden
Źródło: http://www.flickr.com
Bezsprzecznie częstokroć stykasz się z takim pojęciem jak audiobooki. Dzisiaj chyba każdy z nas wie czym są audiobooki, bowiem ich sława jest coraz większa, ponadto audiobooki są obecne na rynku już niemało lat. Audiobook to inaczej książka do słuchania, tak więc czytelnik nie czyta jej samodzielnie na kartkach bądź w Sieci, ale słucha książki odczytywanej przez lektora. Mimo tego, iż w dalszym ciągu zwykłe papierowe książki cieszą się sporą renomą, to niemniej coraz więcej osób entuzjastycznie sięga właśnie po audiobooki. Czemu są one aktualnie tak bardzo lubiane?

Czy powstawanie coraz większej liczby księgarń internetowych grozi księgarniom stacjonarnym?

książki
Autor: burnbless
Źródło: http://www.flickr.com
Mnóstwo nabywców zastanawia się czemu księgarnia internetowa w tak znacznym stopniu wypiera księgarnie tradycyjne. A więc odpowiedź na to pytanie okazuje się być bardzo prosta. Trzeba bowiem głównie zwrócić baczność na fakt, że księgarnie w Internecie oferują swoim klientom dużo atrakcyjniejsze ceny na zakup książek.

Księgarnia

spotkanie literackie
Autor: Infrogmation of New Orleans
Źródło: http://www.flickr.com
Najcudowniejszy sklep, jaki może sobie wymarzyć mol książkowy. Dawniej czytanie było czymś najzwyklejszym pod słońcem, obecnie, jeżeli jest do przeczytania więcej niż kilkanaście zdań, wiele osób nie jest w stanie się na tekście skupić. Jednak spore grono osób nadal dobrze wie, że czytanie książek jest najlepszym z dostępnych sposobów spędzania czasu. Dlatego każda księgarnia przyciąga wielu klientów. Ludzie szukają pozycji, które są w stanie pomóc im rozwinąć umiejętność porozumiewania się w obcym języku.

Czy owa nowość w rynku księgarskim jak E-book, wyprze tradycyjnie drukowaną literaturę?

pomiędzy półkami w bibliotece
Autor: brewbooks
Źródło: http://www.flickr.com
E-book czyli elektroniczna książka jest obecnie najlepiej sprzedającym się artykułem na zachodzie. Stopniowo wypiera on klasyczne, papierowe książki bo niektóre tytuły wydawane są wyłącznie w postaci e-booków szczególnie w takich dziedzinach jak informatyka. E-booki pojawiły się wiele lat temu w postaci manuali dodanych do różnorakich programów komputerowych.

Razem z rozpowszechnieniem internetu, powstaniem DotComów czyli firm prowadzących swoją działalność gospodarczą wyłącznie w internecie i zapotrzebowaniu na wiadomości, ebooki stały się niezwykle popularne. Przyczyniło się do tego dużo zalet tej formy książki do których najważniejszą jest niski koszt produkcji. Dzisiejsze e booki zapisane są przede wszystkim w formacie pdf zapewniającym bezpieczeństwo danych w nich umieszczonych, bo takich plików nie da się redagować bez specjalnego programu.

Bolączki i kłopoty, jakie spotykają będący w dużym dołku księgarski rynek.

na półce z książkami
Autor: ideowl
Źródło: http://www.flickr.com
Jedną z najstarszych form spędzania wolnego czasu jest literatura, ludzie od dawien dawna traktowali książki jako świetną formę spędzania wolnych chwil. Lecz książki to również źródło wiedzy, na ich stronach spisano większość wiadomości, jakie posiadła w ciągu minionych wieków. Wydawać by się mogło, że literaturze nic nie będzie w stanie zagrozić, lecz niestety minione lata sprawiły że jest zupełnie inaczej. Przynajmniej w naszym kraju, bo jednak nasi sąsiedzi dają sobie radę i tam problemów na rynku wydawniczym nie widać.

Jaka krajowa literatura jest dziś znana na całym świecie?

książki
Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com
Nie da się skryć faktu, że czytanie książek niewątpliwie jest nadzwyczaj zajmującym sposobem na spędzanie wolnego czasu. W tym miejscu pożądane byłoby także dodać, że czytanie rzecz jasna jest najlepszym sposobem na poszerzanie naszych horyzontów oraz na rozwijanie własnej pomysłowości.

Mądrość ludzka jest nie do przecenienia. Całe szczęście, iż możemy korzystać z jej dobrodziejstw

antykwariat
Autor: ideowl
Źródło: http://www.flickr.com
Nasza mądrość nie zna granic, jej najistotniejsze dzieła można poznać w wielu częściach naszego świata. Najczęściej odszukamy je w księgarniach i bibliotekach zlokalizowanych na całym świecie, ale również w architekturze, która ukrywa w sobie coś więcej niż materiały, z którego.Stoi za tym ktoś, twórca, geniusz, podobnie jak w. Sama się nie napisała, ktoś musiał znaleźć inspirację, aby przedstawić nam wiedzę, z której korzystamy obecnie. Dzięki temu zostało zachowane dziedzictwo naszej kultury, to sprawia, iż jesteśmy bardziej wartościowymi ludźmi.

Wiedza to potęgi klucz – dawna zasada, która ciągle działa. Dzięki wiedzy lepiej sobie radzimy w życiu

księgarnia
Autor: Harry Wood
Źródło: http://www.flickr.com
Niektórzy ludzie są głodni wiedzy, mogli by ją jeść o każdej porze. Wiedza przecież niezwykle wzbogaca, kreuje w naszej głowie nowe idee, koncepcje, otwiera nasze głowy na świat, na to, co jest ważne i istotne. Gdy mamy w sobie wrażliwość, którą osiągnęliśmy przy pomocy wiedzy, to łatwiej odszukać nam właściwe wyjście z wielu różnych sytuacji. Są ludzie, którzy myślą, że nie opłaca się uczyć czy poszerzać horyzontów, bo to „mąci w głowie”. To całkowita nieprawda.

Najwspanialszy audiobook na świecie.

audiobooki
Autor: Dave Crosby
Źródło: http://www.flickr.com
Istnieją takie audiobooki, które trzeba przesłuchać. Istnieją tacy mistrzowie, jakich zespoły dobrze się do tego nadają. Pewnym spośród nich jest Andrzej Sapkowski i jego "Boży Bojownicy". Premiera owego słuchowiska miała miejsce 8 października 2012 roku i stanowi na dzień dzisiejszy superprodukcję następnej części Trylogii Husyckiej, jak nieoficjalnie nazywa się 3 utwory fantastyczno-historyczne Andrzeja Sapkowskiego.