Archiwa tagu: dźwięki

dźwięki

Instrumenty dęte we współczesnej muzyce

Muzyka bywa zawsze w życiu każdego z was. Matka puszcza swojemu dziecku utwory klasyków, aby prawidłowo rozwijał się w jej brzuchu, małe dzieci uwielbiają tańczyć w rytm wesołych utworów dziecięcych granych z komputera, młodzież podryguje rytmicznie na dyskotece, natomiast dorośli nie lubią codziennej podróży w miejskim tłoku bez możliwości posłuchania radia. Lecz nikt nie zastanawia się, jak skomplikowana jest to forma wyrazu.

Niezwykle popularna muzyka rockowa

Rock od zawsze przyciąga mnóstwo entuzjastów, którzy zazwyczaj pozostają wierni temu rodzajowi muzyki na długie lata. Co ciekawe mimo zmian jakie zaszły w muzyce rockowej na przestrzeni tych lat, wciąż niezmienną popularnością cieszą się zespoły, które rozpoczęły swoją karierę nawet kilka dekad temu. W branży muzycznej pojawiają się grupy określające się mianem rockowych, ale należy stwierdzić, iż niejednokrotne używanie elektronicznych brzmień obok lub też w zastępstwie gitar, nie jest tradycyjną muzyką rockową.

Audiobook czy tekst?

Stajemy się społeczeństwem, które coraz rzadziej zagląda do książek. Przygnębiające nieco stwierdzenie, ponieważ człowiek wychowany tylko przed ekranem telewizora bytuje zupełnie inaczej, niż ktoś kto czyta książki. Związek? Otóż czytanie korzystnie wpływa na nasz rozwój. Telewizja uniemożliwia rozleniwia nasze umysły. Wszystko zostaje wyłożone na tacy: scenerię, mimikę. Pochłaniając lekturę, to my tworzymy film. Nasz film, przy którego powstawaniu możemy wykazać się fantazja i kreatywnością. Sami obsadzamy role i planujemy tło. Poszczególna scena wygląda tak, jak zechcemy.

Instrumenty elektroniczne i klasyczne – które kupić?

Muzyczne instrumenty dzieli się na instrumenty szarpane i dęte. Wśród dętych instrumentów, zwanych inaczej aerofonami można rozróżnić instrumenty drewniane, klawiszowe i blaszane. Przedstawicieli rodzin instrumentów dętych blaszanych i drewnianych znamy całkiem sporo i są ogólnie znane. Instrumenty z klawiszamito stosunkowo nieduża grupa.