Niebywała sprawa dla wielu fanów rapu – plakaty i obrazy uwielbianych idoli

Dla wielu ludzi niezrozumiałe, dla innych zupełnie naturalne. Co to jest uwielbienie dla ulubionej gwiazdy: aktora czy muzyka, dokąd sięga granica tego uwielbienia, i czy można to traktować jako coś normalnego? Naturalnie, ale w pewnym wieku może to przybrać ogromne rozmiary, wręcz histerii, bezgranicznego, bezkrytycznego uwielbienia. Do takiego kogoś nie docierają racjonalne komunikaty, uda się za swoim bogiem wszędzie, będzie go bronić zawsze, tak jakby ta osoba była pozbawiona wad.

(więcej…)

Dostęp do trendy muzyki jest nieograniczony

Pewnie wszyscy fani muzyki są bardzo wyczuleni nie tylko na dźwięki, ale naturalnie również na zwykły obraz. Czyli jeśli ktoś na ten przykład uwielbia Kult bądź Asgeira, chciałby również obejrzeć sobie jakiś koncert – najkorzystniej taki na żywo, lecz ciężko nie dostrzec, że w większości przypadków tego typu opcja nie jest realna.

(więcej…)

Rola dźwięku w życiu człowieka

Sztuka, której tworzywem jest dźwięk towarzyszy ludzkości w rozmaitych gatunkach od stuleci. Nie jest prosto jednoznacznie określić choć w przybliżeniu datę zaistnienia muzyki. Wiadomo jednak, że już monotonne śpiewy ludzi z jaskiń były początkową próbą jej stworzenia. Człek pierwotny zapewne śpiewał żeby dodać sobie otuchy oraz polepszyć samopoczucie. W epoce czasów starożytnych miał miejsce rozwój muzyki. Powstały przede wszystkim liczne instrumenty dęte drewniane (np. fujarki) a także strunowe (np. lira, harfa). Nie brak było także oryginalnych instrumentów jak chociażby muszli.

(więcej…)