warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/lechiendenface.com/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

księgarnie

Pragniesz odszukać wspaniały podarunek? Złóż wizytę w księgarni!

ksiązki na półce w bibliotece
Autor: Republic of Korea
Źródło: http://www.flickr.com
Czytelnictwo w Polsce ma się bardzo niedobrze, ludzie w ogóle nie czytają literatury. W 2014 roku większość rodaków przeczytało mniej niż jedną pozycję, niektórzy w ogóle nic nie czytali od lat. Mimo wszystko księgarnie prosperują świetnie, wizytowane przez tych znajdujących się w mniejszości, ale wciąż licznych, zatwardziałych moli książkowych.

Czy powstawanie coraz większej liczby księgarń internetowych grozi księgarniom stacjonarnym?

książki
Autor: burnbless
Źródło: http://www.flickr.com
Wielu czytelników zastanawia się dlaczego księgarnia internetowa w tak dużym stopniu wypiera księgarnie tradycyjne. Otóż odpowiedź na to zapytanie okazuje się być niezwykle prosta. Trzeba bowiem głównie zwrócić czujność na fakt, że księgarnie w Internecie oferują swoim klientom bardziej atrakcyjniejsze ceny na zakup książek.

Księgarnia

spotkanie literackie
Autor: Infrogmation of New Orleans
Źródło: http://www.flickr.com
Najwspanialszy sklep, jaki może sobie wymarzyć mol książkowy. Kiedyś czytanie było czymś najzwyklejszym pod słońcem, teraz, jeśli tekst ma więcej niż kilkanaście zdań, wiele osób nie potrafi się na tekście skupić. Ale na szczęście spore grono osób nadal dobrze wie, że książki są najlepszym z możliwych sposobów na odprężenie. Z tego powodu każda księgarnia mają sporo klientów. Ludzie szukają pozycji, które pomogą im poprawić zdolność mówienia w jakimś języku.

Koniec książki tradycyjnej czy może nowe otwarcie? Jak pojmować zmiany w tej dziedzinie?

księgarnia
Autor: ukg.photographer
Źródło: http://www.flickr.com
To jak wszystko ulega zmianie najłatwiej poznać po tym jak radzą sobie pewne branże. Całkiem niedawno nic nie wskazywało na to, że że pojawią się takie zmiany, że ludzie zamiast tradycyjnych wycieczek do sklepów będą siadać przed komputerem i zamawiać, co tylko chcą. Taką zmianę przyniósł internet. Jest to wygodne, ale jak przy każdej zmianie zawsze coś się traci. W tym wypadku chyba powinniśmy wspomnieć z brakiem obcowania z danym produktem, a najlepiej tu pasuje tradycyjna książka. Skończyły się czasu zakupów w księgarni po obejrzeniu książki. Teraz kupuje się szybko, wystarczy jedno kliknięcie.

Jakie książki cieszą się dziś szczególną popularnością na rynku?

Książki, literatura
Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Wybór jedynie wśród niezwykle poczytnych możliwości książek przyciąga uwagę też początkowo opornych. Czytelnicy wybierają książki wedle gustu, to nie jest zadziwiające. Niemałe znaczenie mają jednak rynkowe trendy, które dostępne są niezwykle łatwo i w niskich cenach.

Popularność e-booków nie może zbytnio zdziwić!

E-booki w natarciu
Autor: Christian Olivé
Źródło: http://www.flickr.com
Typowe księgarnie są nadal dochodowymi interesami, lecz nie zapomnijmy, że jakby nie patrzeć rozwój e-booków spowodował, że niejako pozycje książkowe w drukowanej formie są coraz mniej modne. A co najbardziej istotne, owy trend błyskawicznie ulega zwiększeniu, w szczególności wśród ludzi młodych. Księgarze oraz wydawcy nie są w stanie walczyć z tym procederem, bo to bezcelowe.