warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/lechiendenface.com/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

brzmienie

Czy popularne powiedzenie, że muzyka łagodzi obyczaje bywa zgodne z rzeczywistością?

koncert gitarowy
Autor: Urko Dorronsoro
Źródło: http://www.flickr.com
Muzyka bywa jedną z sztuk pięknych, która ma wpływ na psychikę ludzi. Często stanowi ważny fragment życia dla wielu osób. Niezmiernie rzadko zdarza się, że wyrazy „piosenka”, „dźwięk” zdają się niektórym po prostu jednymi z mnóstwa innych oplatających nas czynników otoczenia. Jednak można potwierdzić znane stwierdzenie, iż muzyka łagodzi obyczaje. Jest to twierdzenie zgodne z prawdą, które potwierdzić może kilka dowodów.

Piękna i tradycyjna muzyka góralska jako coś co współtowarzyszy góralom w domu, rozwesela życie a również daje radość swoim pogodnym brzmieniem.

muzycznie
Autor: Urko Dorronsoro
Źródło: http://www.flickr.com
Muzyka góralska posiada dużo wspólnych aspektów z muzyką różnych rejonów Polski. Jej autorzy są bezimienni i tworzona jest spontanicznie, wynika z codzienności, z podstawowych pragnień i instynktów artystów oraz wykonawców. Opowiada ona o tym co góralom najbliższe - o umiłowanych Tatrach, historiach zbójników i o kłusowniczych wypadach lub po prostu składa się z żartobliwych przyśpiewek. Nie może zabraknąć w niej motywów miłosnych, czy przekomarzań się chłopca z dziewką.

Najpopularniejsze zespoły rockowe: Guns n roses

koncert
Źródło: http://www.morguefile.com/
Rock od zawsze jest muzyką, która pozyskuje tysiące słuchaczy na całym świecie. Tenże typ muzyki miał i ciągle ma niesamowicie duży wpływ na młode pokolenie, które się nim interesuje. Uważa się często, iż jest to muzyka rebeliantów, którzy nie zgadzają się z powszechnie panującymi na świecie zasadami.