warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/lechiendenface.com/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

blues

Rola dźwięku w życiu człowieka

na koncercie muzycznym
Autor: Chris Musil
Źródło: http://www.flickr.com
Sztuka, której tworzywem jest dźwięk towarzyszy ludziom w rozmaitych gatunkach od wieków. Nie jest prosto w sposób bezdyskusyjny określić choć w przybliżeniu datę zaistnienia muzyki. Wiemy jednakże, że już monotonne śpiewy ludzi zamieszkujących jaskinie były początkową próbą jej stworzenia. Człek pierwotny zapewne śpiewał by przydać sobie otuchy oraz polepszyć samopoczucie. W erze Starożytności nastąpił rozkwit muzyki. Przede wszystkim powstały liczne instrumenty dęte drewniane (np. fujarki) oraz strunowe (np. harfa, lira). Nie brak było również oryginalnych instrumentów jak chociażby muszli.

Zacznij gromadzić płyty z najlepszą muzyką!

koncert
Autor: BL4CK_K1N6
Źródło: http://www.flickr.com
Z pozoru wydaje się chyba, że kupowanie płyt muzycznych już bardzo dawno wyszło z mody, i w chwili obecnej właściwie mało kto się na to decyduje. Głównym tego powodem jest oczywiście internet, a dokładniej: piractwo internetowe.

Prawdziwi melomani mają dzisiaj wielki wybór!

Słuchawki, muzyka
Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Chociaż popularna muzyka, ta, która jest ciągle grana w stacjach radiowych i w telewizji nierzadko potrafi wpaść w ucho, przykładowo dance i disco płyty cd/dvd, chociaż w zasadzie się nie wyróżniają, to jednak potrafią mile zaskoczyć, spowodować, że nawet jeżeli na co dzień nie słuchamy popularnej muzyki, i tak nie jesteśmy rozczarowani.

Każdy lubi coś innego i w tym się przede wszystkim obraca

Młodzież, pokój młodzieżowy
Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Każdy z nas wie, iż funkcjonuje bardzo wiele głównych gatunków muzycznych i jednocześnie też multum ich odmian, jednak zazwyczaj dzieje się tak, iż większość z nas posiada własny ulubiony rodzaj oraz głównie trzymamy się go tak uparcie, że nawet nie myślimy aby zwracać chwil na pozostałe rodzaje. A przecież pomimo upływu lat oraz pojawiania się co chwilę to nowych twórców okazuje się, że blues jest cały czas bardzo popularny oraz choć na pewno jego głos zmieniło się od tego pierwotnego, to mimo wszystko wielu ludzi nadal słucha go z drżeniem serca.