warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/lechiendenface.com/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

hip-hop

Rola dźwięku w życiu człowieka

na koncercie muzycznym
Autor: Chris Musil
Źródło: http://www.flickr.com
Sztuka, której tworzywem jest dźwięk towarzyszy ludzkości w różnych odmianach od wieków. Trudno jednoznacznie wskazać choć w przybliżeniu datę pojawienia się muzyki. Wiadomo jednakże, że już jednostajny śpiew ludzi jaskiniowych były początkową próbą jej stworzenia. Człowiek prehistoryczny zapewne śpiewał żeby dodać sobie otuchy oraz polepszyć samopoczucie. W erze Antyku nastąpił rozwój muzyki. Przede wszystkim powstały liczne instrumenty dęte drewniane (np. fujarki) i strunowe (np. lira, harfa). Nie brak było także oryginalnych instrumentów jak choćby muszli.

Każdy lubi coś innego i w tym się przede wszystkim obraca

Młodzież, pokój młodzieżowy
Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Każdy z nas wie, iż funkcjonuje bardzo wiele głównych gatunków muzycznych i jednocześnie też multum ich odmian, jednak zazwyczaj dzieje się tak, iż większość z nas posiada własny ulubiony rodzaj oraz głównie trzymamy się go tak uparcie, że nawet nie myślimy aby zwracać chwil na pozostałe rodzaje. A przecież pomimo upływu lat oraz pojawiania się co chwilę to nowych twórców okazuje się, że blues jest cały czas bardzo popularny oraz choć na pewno jego głos zmieniło się od tego pierwotnego, to mimo wszystko wielu ludzi nadal słucha go z drżeniem serca.