warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/lechiendenface.com/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

książka

Pragniesz odszukać wspaniały podarunek? Złóż wizytę w księgarni!

ksiązki na półce w bibliotece
Autor: Republic of Korea
Źródło: http://www.flickr.com
Czytelnictwo w Polsce ma się bardzo niedobrze, ludzie w ogóle nie czytają literatury. W 2014 roku większość rodaków przeczytało mniej niż jedną pozycję, niektórzy w ogóle nic nie czytali od lat. Mimo wszystko księgarnie prosperują świetnie, wizytowane przez tych znajdujących się w mniejszości, ale wciąż licznych, zatwardziałych moli książkowych.

Księgarnia

spotkanie literackie
Autor: Infrogmation of New Orleans
Źródło: http://www.flickr.com
Najwspanialszy sklep, jaki może sobie wymarzyć mol książkowy. Kiedyś czytanie było czymś najzwyklejszym pod słońcem, teraz, jeśli tekst ma więcej niż kilkanaście zdań, wiele osób nie potrafi się na tekście skupić. Ale na szczęście spore grono osób nadal dobrze wie, że książki są najlepszym z możliwych sposobów na odprężenie. Z tego powodu każda księgarnia mają sporo klientów. Ludzie szukają pozycji, które pomogą im poprawić zdolność mówienia w jakimś języku.

Jaka jest przyszłość losów czytelnictwa i kupowania książek w małych księgarniach oraz dużych sieciówkach i przez Internet.

książki
Autor: young shanahan
Źródło: http://www.flickr.com
Do tej pory wiele razy przeprowadzano sondaże wpływu piśmiennictwa na dobry smak.

Audiobook czy tekst?

Zaczynamy być społeczeństwem, które coraz rzadziej zagląda do książek. Zatrważające to stwierdzenie, ponieważ człowiek wychowany wyłącznie przez „szklany ekran” funkcjonuje zupełnie inaczej, niż ktoś kto czyta książki. Z jakiego powodu? Otóż czytanie niesamowicie wpływa na nasz rozwój. Telewizja blokuje samodzielne myślenie. Wszystko zostaje zaserwowane na tacy: scenerię, mimikę. Czytając, to my tworzymy film. Nasz film, przy którego powstawaniu mamy dużo więcej swobody. Samodzielnie obsadzamy role i obmyślamy scenografię. Każdy szczegół powstaje w naszej głowie.

Dlaczego należy sięgać po książki?

książki
Normalne książki są obecnie dosyć często zastępowane przez filmy, które powstają na ich podstawie czy e–booki, a więc książki w postaci elektronicznej, cieszące się sporym zainteresowaniem. Miłośnicy tego rodzaju rozwiązań wskazują na ich wygodę, gdyż na komputerze, tablecie czy czytniku można mieć setki książek, jakie w ten sposób nie zajmują miejsca na półkach. Czytelnictwo w Polsce drastycznie spada, gdyż dużo osób preferuje łatwiejsze formy odbioru treści, jakie chociażby oferuje im telewizja. Czemu w takim razie trzeba czytać? Jakie korzyści są z tym związane?

Dzisiaj audiobooki stają się wielce modne - kiedy chcesz spróbować, kup jednego na próbę

audiobooki
Autor: Cory Doctorow
Źródło: http://www.flickr.com
W dzisiejszych czasach dużo mówi się o tym, że czytamy coraz mniej. Wszelkie statystyki są faktycznie nader alarmujące – niejednokrotnie pokazują, że przeciętny Kowalski czyta mniej niż jedną książkę w ciągu roku. Kiedy już coś czytamy, zazwyczaj są to czasopisma albo… instrukcje obsługi. Na szczęście okazuje się, że takie statystyki, choć oczywiście powinny dać nam sporo do myślenia, nie są zupełnie prawdziwe. Dzisiaj nader popularne stało się czytanie książek w odrobinę inne formie niż klasyczna. Sporo osób dzisiaj na przykład używa czytników książek. Nie da się zaprzeczyć, że taki sposób przyswajania książek jest znakiem teraźniejszych czasów.

Wyjaśnienia do książek są fajne

dziewczyny podczas czytania
Autor: CollegeDegrees360
Źródło: http://www.flickr.com
Czasem w momencie poznawania książki przyłapujemy się na tym, że tracimy wątek, nie wszystko jest dla nas jasne, czasami chcemy, by jakieś elementy były dodatkowo wyjaśnione. I właśnie dlatego przy najczęściej kupowanych książkach, które w krótkim czasie stają się bestsellerami powstają dodatkowe poradniki, które zajmują się tłumaczeniem tych najprzeróżniejszych tematów.

Nie zamykajmy się w jednym gatunku lektur

biblioteka miejska
Autor: jef1947
Źródło: http://www.flickr.com
Im więcej rodzajów książek ze sobą mieszamy, tym większa jest świadomość, iż nasza wiedza będzie ogólna i że jednocześnie będziemy potrafili sobie zaradzić w każdej dziedzinie naszego życia. Przez to im bardziej zróżnicowane książki pojawią się na naszej półce, tym mniejsza jest szansa na to, że będziemy się nudzić oraz iż nie będziemy rozumieli po co sięgnąć.

Popularność e-booków nie może zbytnio zdziwić!

E-booki w natarciu
Autor: Christian Olivé
Źródło: http://www.flickr.com
Typowe księgarnie są nadal dochodowymi interesami, lecz nie zapomnijmy, że jakby nie patrzeć rozwój e-booków spowodował, że niejako pozycje książkowe w drukowanej formie są coraz mniej modne. A co najbardziej istotne, owy trend błyskawicznie ulega zwiększeniu, w szczególności wśród ludzi młodych. Księgarze oraz wydawcy nie są w stanie walczyć z tym procederem, bo to bezcelowe.

Gotowanie dla każdego - makarony, sosy, ryby

Autor: nlann
Każdy prędzej czy później staje oko w oko z gotowaniem i próbuje dać mu radę. Nie ważne jest czy jesteśmy kobietą czy mężczyzną czy ile mamy lat na karku ponieważ cel jest ten sam - ugotować smaczną potrawę. Żadna to hańba nie umieć pichcić, gdyż w przeszłości zawsze ktoś to robił za nas. Mogła to być opiekuńcza mama, pracowita żona czy też zakochany w gotowaniu mąż. Jednak gdy zostajemy sami a nie rozbijamy się za jedzeniem na dowóz ani za zalewaniem makaronu z przyprawami, który o dziwo nazywa się zupką chińską, to zostaje własnoręczne gotowanie.